UAB ROVADA – stato medinius rąstinius pastatus, gyvenamuosius namus, vasarnamius
pirtis ir kitus objektus.

  Medinis namas yra saugus, novatoriškas į ateitį orientuotas būstas, kartu su komfortu, gamta , jame galite pajusti ir prabangą. Norėdami susikurti įspūdį, neribotos galimybės svajonių namo, užsukite į mūsų nuotraukų galeriją ir galbūt rasite įkvėpimo savo medinio namo statybai.
 Apgaubkite savo pasaulį medžiu!!!
 
 


 Gamyba -  technologija

     UAB ROVADA rąstinių namų gamybos vadovas penkerius metus dirbo ir vadovavo rąstinių namų gamybai Norvegijos įmonėje. Šalyje, kur yra labai senos tradicijos rąstinių namų statyboje, įgytos žinios ir patirtis šiuo metu sėkmingai pritaikomos mūsų įmonėje.
    2008 metais įmonė investavo į  rąstinių namų gamybos cechą, rąstų išdrožų ir  sąsparu  frezavimo stakles. Laiko išbandytas Skandinavijos šalių rąstinių namų statytojų rankinis būdas, paverstas naujausia technologija. Programinės staklės sukertančios norvegišką kampą. Tai ypatingai  tiksliai, preciziškai  ir našiai padaromi rąstų kampų sujungimai. Medinio rąstinio namo kampo sujungimo kokybė, tai beveik apsprendžia viso namo surentimo kokybę. Tai yra vizitinė kortelė.

Žaliava

       Įmonė rąstinių namų statybai  (sienoms) naudoja Lietuvos Sertifikuotų Miškų Urėdijų rinktinius pirmo kamieno pušies rąstus, kurių plongalyje storis prasideda nuo 30 cm diametro.Tai tikrai brandaus miško tiesūs, mažai šakų turintys rąstai. Perdangai ir stogo konstrukcija naudojama tik eglės mediena.
    Rąstai apipjaunami iš keturių pusių. Vėliau  džiovinami konvencinėse džiovyklose, sandėliuojami iki tol kol patenka į namų gamybos cechą

Išdrožų frezavimas

 

 Kiekvienas rąstas turi išilginę išdrožą, iš jos pašalinta tiek medienos, kad rąstams sėdant (ypatingai tai aktualu renčiant iš šlapios medienos), rąstas nepakibtų ant apatinio rąsto ir tokiu būdu neatsirastų
plyšiai.

 

Kampų sujungimas sąsparomis (kampų sukirtimas)

 

        Mūsų statomuose rąstiniuose namuose  naudojamas norvegiško tipo kampų  sukirtimas . Jis yra unikalus. Visos kampo kraštinės frezuojamos kūgiu. Visais atvejais norvegiško sukirtimo būdas yra labai patikimas. Net jei mediena šlapia, džiūdama  labai daug susitraukia, susitraukdama mažina visų  kraštinių ilgį ir čia atsiranda kūgio pranašumas, sąsparos susispaudžia kūgiu nepalikdamos jokių plyšių.

 

Izoliacinė medžiaga

      Po kontrolinio namo surinkimo ceche, ruošiant sienojus transportavimui į statybos aikštelę į išfrezuotas rąstuose išdrožas skobomis yra prikabinama izoliacinė medžiaga (Lietuvoje dažniausiai naudojamas lino audinys, Skandinavijoje avies vilna).
    Izoliacinė medžiaga dedama  ir pačioje sąsparoje. Čia vėlgi norvegiškas kampų sukirtimo būdas yra pranašesnis, nes jokiame kitame iš naudojamų kampo sukirtimo būdų, įdėti izoliacinės medžiagos negalima.
 
© 2020 UAB Rovada
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.